29/05/2024
HomeTematy dniaW Łęczycy pijany 43-latek wiózł autem 4-letnie dziecko!

W Łęczycy pijany 43-latek wiózł autem 4-letnie dziecko!

pijany kierowca

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 43-letni kierowca, który wsiadł za kierownicę mając blisko promil alkoholu. Dodatkowo mężczyzna kierował citroenem wbrew sądowemu zakazowi i przewoził 4-letnie dziecko. Dzięki interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Za samo złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Pomimo surowych konsekwencji grożących za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu wciąż są kierowcy, którzy lekceważą ten przepis narażając siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. Tak było 30 września 2023 roku około godziny 17.30 w Łęczycy. Policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej osobowego citroena. Za kierownicą osobówki siedział 43-latek, a wraz z nim na tylnej kanapie podróżował 4-letni chłopiec. Mając podejrzenie, że kierowca jest pod działaniem alkoholu zbadali jego stan trzeźwości.

– Okazało się, że mężczyzna miał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że łęczycki sąd w styczniu 2022 roku wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje od stycznia 2025 roku. Na szczęście dzięki czujności policjantów nie doszło do tragedii, a mężczyzna nie uniknie konsekwencji za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za samo złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet do 5 lat więzienia. 4-letni chłopiec trafił pod opiekę matki, konkubiny kierowcy – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.
Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

W gminie Daszyna OZE
Środowisko sportowc