29/05/2024
HomeTematy dniaW Łęczycy… odezwa do narodu

W Łęczycy… odezwa do narodu

odezwa do narodu

„Nasza Ojczyzna ginie.” – można przeczytać w pierwszym zdaniu „Odezwy do Narodu Polskiego”, której kserokopie zostały przyklejone w przestrzeni publicznej na słupach i tablicach ogłoszeniowych. Niektórzy są zbulwersowani. – Co to za bzdury? – pytają.

Jak twierdzi autor „odezwy” „Polska od wielu lat znajduje się pod zakamuflowaną okupacją. Okupanci są podstępni, pazerni, wredni degeneraci, obłudnicy i hipokryci – wyznawcy talmudu oraz ich marionetki – różnego pochodzenia i wyznania zdrajcy i sprzedawczyki. Narzędziem umożliwiającym przemycanie wrogów do organów władzy publicznej jest antypolska ordynacja wyborcza. „Wybory” to nic innego jak cykliczne, nielegalne przejmowanie władzy – zamachy stanu” – można przeczytać na rozklejonych w mieście kserówkach.

– Zastanawiam się kto rozprzestrzenia takie bzdury – mówi oburzony łęczycanin, który o sprawie powiadomił redakcję. – Widziałem to już na kilku tablicach. To jakieś podżeganie do buntu, wystąpienia przeciwko wolnym wyborom. Rozumiem, że ktoś ma własne zdanie, polskie prawo ma wielu krytyków, tak samo jak partia rządząca, ale ta cała „odezwa” to już przesada. Kto jest tego autorem?

Sprawdziliśmy podany na kserokopii adres internetowy. Znajduje się pod nim strona 69-letniego mężczyzny – „niezależnego, ubiegającego się o status kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”.

Srebrne mistrzostwa
Na tężnię trzeba