21/06/2024
HomeTylko u nasW Grabowie zgasną latarnie?

W Grabowie zgasną latarnie?

wójt jagodziński

Zapewne pod wpływem informacji powtarzanych przez media o konieczności oszczędzania energii, do redakcji zwrócił się czytelnik, mieszkaniec gminy Grabów z pytaniem o funkcjonowanie oświetlenia ulicznego.

Z ogólnopolskich mediów słyszymy o konieczności oszczędzania źródeł energii ze względu na kryzys wywołany działaniami wojennymi w Ukrainie. Zapewne pod ich wpływem jeden z czytelników, mieszkaniec gminy Grabów, pyta o bilans energetyczny gminy.

– Czy w dobie, kiedy większość instytucji wprowadza działania oszczędnościowe jest korzystnym, że w naszej gminie przez całą noc działa oświetlenie uliczne? W innych gminach lampy są wyłączane o 23.00, jak np. w gminie Łęczyca i włączane we wczesnej porze porannej – mówi mężczyzna.

Czy w Grabowie wyłączone zostanie uliczne oświetlenie?

– Na razie nie będziemy wprowadzać zmian w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego na terenie gminy. W przyszłym roku, zgodnie z podjętą uchwałą, będziemy wymieniać lampy uliczne na energooszczędne. Monitorujemy sytuację na rynku cen energii, jeżeli nastąpi drastyczny ich wzrost, nie wykluczam możliwości wprowadzenia zmian w zasadach funkcjonowania oświetlenia ulicznego – wyjaśnia wójt Janusz Jagodziński.