16/06/2024
HomePrzeczytaj teżUtknął na torowisku, potem skopał policjantów i radiowóz

Utknął na torowisku, potem skopał policjantów i radiowóz

agresja

Łódzcy policjanci zatrzymali zachowującego się agresywnie 22-latka, który blokował ruch tramwajów stojąc seatem na torowisku. W trakcie kontroli mężczyzny i jego pojazdu funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Krewki i notowany wcześniej zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź – Śródmieście został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

17 stycznia 2024 roku o godzinie 4:00, policjanci z łódzkiej drogówki pojechali na ulicę Kilińskiego, gdzie na torowisku tramwajowym stał seat blokując przejazd, a jego kierowca zachowywał się agresywnie. Gdy mundurowi przybyli na miejsce potwierdzili tę informację i zapytali siedzącego za kierownicą mężczyzny, czy coś mu się stało i czy nie potrzebuje pomocy medycznej. W odpowiedzi usłyszeli wypowiedziane bełkotliwie obelgi. Stróże prawa poprosili kierowcę o opuszczenie pojazdu i uprzedzili go, że jeżeli nie będzie wykonywał ich poleceń mogą użyć wobec niego siły fizycznej. Niestety mężczyzna nie reagował. Policjanci wyciągnęli kierowcę z auta. W trakcie jego przeszukania mundurowi znaleźli narkotyki. Również w pojeździe odnaleźli kilka torebek z proszkiem i kryształami.
Mężczyzna przez całą interwencję zachowywał się irracjonalnie, agresywnie, stawiał opór, kopał w radiowóz i wulgarnie wyzywał policjantów. W związku z tym mundurowi wezwali na miejsce dodatkowe patrole oraz karetkę pogotowia. Przebadanego mężczyznę zatrzymano.
Po ustaleniu jego tożsamości oraz adresu policjanci z Wydziału Kryminalnego śródmiejskiego komisariatu dokonali przeszukania mieszkania, w którym również znaleźli substancje niedozwolone. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 1600 gramów amfetaminy, metaamfetaminy i mefedronu. Okazało się również, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy policji. Decyzją Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia, na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Dalsze czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście, prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji w Łodzi. Kwestią kierowania pojazdem bez uprawnień zajmą się policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym łódzkiej komendy.

25 lat Blue Cafe! Ko
Ekologiczna akcja pr