29/05/2024
HomeTematy dniaUlica Dominikańska i Związku Walki Zbrojnej będą wyremontowane

Ulica Dominikańska i Związku Walki Zbrojnej będą wyremontowane

dominikańska remont

Pod koniec kwietnia burmistrz Paweł Kulesza podpisał umowę z wykonawcą MK STELLA KONRAD MAREK z siedzibą w Kole na realizację zadania pn. „Przebudowa dwóch ulic w Łęczycy”, w ramach którego wymieniona zostanie nawierzchnia ulic i chodników na Dominikańskiej i Związki Walki Zbrojnej. Miasto Łęczyca na ten cel otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Inwestycja dotyczy kompleksowej przebudowy dwóch łęczyckich ulic, a termin realizacji przewidziany jest do końca listopada bieżącego roku. Zadowolenia z obrotu spraw nie kryje burmistrz Paweł Kulesza, który wskazuje, że ulice te od dłuższego czasu wymagały remontu.

– Cieszę się, że udaje się zrealizować to zadanie, ponieważ nawierzchnia zarówno ulicy Dominikańskiej, jak i Związku Walki Zbrojnej jest w złym stanie i bez zewnętrznego finansowania byłoby trudno o ich modernizację – mówi burmistrz – Konsekwentna poprawa infrastruktury w mieście jest bardzo ważna, dlatego jestem zadowolony z faktu, że udaje nam się realizować kolejne, wyznaczone cele.

Wartość inwestycji wynosi 2 498 721,90 zł. Wartość dofinansowania to 2 339 059,60 zł.

W Łęczycy rondo im
Urząd wypłacił "t