29/05/2024
HomeTematy dniaUkraińcy zabili! Jest akt oskarżenia

Ukraińcy zabili! Jest akt oskarżenia

ukraińcy zabili

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skierowała akt oskarżenia przeciwko 41-latkowi z Ukrainy, który na początku czerwca ub. roku zabił przedsiębiorcę w miejscowości w gm. Piątek. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa w związku z rozbojem. Przed sądem odpowie też 39-letnia partnerka mężczyzny (też z Ukrainy) za to, że pomogła w przeprowadzeniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Przypomnijmy – do zabójstwa doszło wieczorem 4 czerwca 2021 roku około godziny 22.30 we wsi w gminie Piątek w powiecie łęczyckim. Wówczas na posesję a później do domu zamieszkałego przez małżeństwo wtargnęło kilku zamaskowanych napastników. W garażu uderzając w głowę zaatakowali 52-letniego mężczyznę a następnie w części mieszkalnej pobili i skrępowali jego 49-letnią żonę. Po splądrowaniu domu uciekli. Niestety pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Jak ustaliła prokuratura, oskarżony znał wcześniej swoje ofiary, ponieważ wykonał u nich remont. Napastnicy pojechali do domu przedsiębiorcy samochodem kierowanym przez 39-letnią kobietę, która następnie odwiozła ich do Łodzi.

Dotychczas nie udało się zatrzymać drugiego 33-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej uciekł z Polski.

41-latek przyznał się do zarzutów. Nie przyznała się natomiast do popełnienia zarzucanego czynu 39-letnia kobieta. Oskarżonemu grozi dożywocie. Kobieta może trafić za kratki na 15 lat.

Inwestycja w parku i
Czyste powietrze w G