12/04/2024
HomeGaleriaTrwa 27. Majówka Zdrowia. Atrakcji jest mnóstwo

Trwa 27. Majówka Zdrowia. Atrakcji jest mnóstwo

majówka zdrowia

Na boiskach sportowych Orlik przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy trwa 27. Majówka Zdrowia. Na miłośników zdrowia czeka moc atrakcji.

Zabawie towarzyszą występy przedszkolaków, uczniów szkół z powiatu łęczyckiego, a także zespołów. Organizowane są warsztaty i pokazy pierwszej pomocy, a także manewry sprawnościowe. Strażacy i policjanci prezentują sprzęt, który wykorzystują w pracy. Są pokazy karate w wykonaniu łęczyckiego klubu karate IPPON. Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Zdzisława Paszkiewicza w Łęczycy smażą placki ziemniaczane. Można też spróbować potraw regionalnych, w tym produktów mleczarskich z Wartkowic.

Pierwszą Majówkę Zdrowia zorganizowano w 1994 roku. Inicjatorem imprezy był Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Cel, jaki sobie postawił, to zainteresowanie mieszkańców zdrowym stylem życia, sportem, a także zachęcenie do zgłaszania się na badania profilaktyczne. Od kilku lat Majówka Zdrowia jest połączona z dniem Godności Osób Niepełnosprawnych. Także w tym roku mieszkańcy mogą zbadać się za darmo. Można zmierzyć ciśnienie krwi, EKG, poziom cukru i uzyskać porady diabetologiczne.

Za Biedronką "Łęc
Zagadkowa śmierć w