12/07/2024
HomeTematy dniaTo ma być spora atrakcja – ruszył montaż pływającego pomostu

To ma być spora atrakcja – ruszył montaż pływającego pomostu

zalew łęczyca

Urząd miasta realizuje kolejną inwestycję na terenie łęczyckich zalewów. Dziś wykonawca rozpoczął montaż tzw. „mola pływającego” o wymiarach 15 m na 10 m w kształcie litery „T”. Molo będzie kolejnym elementem uatrakcyjniającym ten obszar. Wykonawcą prac jest firma DEKAR, a koszt inwestycji to 111 807 zł.

W ciągu ostatnich dwóch lat nieustannie pracowano nad upiększeniem łęczyckich zalewów. W 2020 roku zakończono I etap zagospodarowania Zalewów Miejskich, w ramach których wykonano: ciąg pieszy z kostki betonowej wraz z ścieżką edukacyjną dla dzieci z tablicami edukacyjnymi, altanę taneczno-koncertową, stanowiska piknikowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz oświetlenie hybrydowe.

W 2021 roku zakończono II etap prac prowadzonych w ramach zagospodarowania Zalewów Miejskich od strony południowo-zachodniej. W jego ramach, oprócz wykonania chodnika, utwardzenia terenu, czy montażu ławek, wydzielono cztery obszary rekreacyjne: piknikowy, strefę do ćwiczeń gimnastycznych, plażę rekreacyjną oraz plac zabaw dla dzieci.

Starania o tężnię
Przystań szkolna w