12/07/2024
HomeTematy dniaTężnia gotowa!

Tężnia gotowa!

tężnia w łęczycy

Tężnia solankowa w parku miejskim w Łęczycy jest już gotowa. Wykonawca miał termin do końca grudnia – na finiszu trwały już tylko prace porządkowe.

Jak usłyszeliśmy w ub. czwartek, została już tylko kosmetyka, żeby całość prezentowała się nienagannie podczas odbioru przez inwestora. Trwało podłączanie lamp, mycie wszystkich elementów, ogólne porządki wokół obiektu.

– Jesteśmy zadowoleni z roboty. Osobiście uważam, że wygląda to bardzo atrakcyjnie – usłyszeliśmy od jednego z pracowników firmy, która wybudowała tężnię.

Wielu mieszkańców, kiedy przyjdzie już wiosna i później lato, pewnie z przyjemnością będzie spędzać czas siedząc na ławce przy tężni.

Tężnia ma 10 metrów długości, 2 metry szerokości oraz 4,5 metra wysokości. Obiekt jest wyposażony w podziemny zbiornik na solankę, zbiornik retencyjny oraz pompę. Wokół teren zagospodarowano układając kostkę brukową i stawiając ławki.
Tężnie solankowe konstruowane są w celach leczniczych. Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego czy w przypadkach ogólnego wyczerpania. Koszt budowy tężni i towarzyszącej infrastruktury to 497 535 zł.

Tagi postu:
Sylwester w Łęczyc
Śmiertelne potrące