12/07/2024
HomeTematy dniaSzok! Ukradli wszystko…

Szok! Ukradli wszystko…

stacja kradzież

– Ręce opadają. Po prostu brakuje słów, żeby określić tych, co połaszczyli się na kilka kluczy. Jeszcze kilka dni temu wszystko było. Musieli to zrobić na dniach, bo stalowe linki wciąż tu leżą – grzmi jeden z mieszkańców bloku przy Belwederskiej.

Złodzieje rozkradli do zera w pełni wyposażoną stację naprawy rowerów stojącą od ponad roku przy pumptrucku.

Nie wiadomo, czy zrobił to jeden człowiek, czy złodziei było więcej. Pewne jest to, że była to zaplanowana kradzież, bowiem bez narzędzi nie udałoby się przeciąć stalowych linek, do których przymocowane były klucze. Wyrwana też została pompka a nawet miernik ciśnienia w oponach. Poza stojakiem nie zostało kompletnie nic z wyposażenia. W stacji naprawy rowerów typu zrób to sam była pompka, kilka rodzajów kluczy i inny drobny sprzęt pomocny przy naprawie. Była to świetna opcja dla osób, które same potrafią sprawdzić swój rower, dopompować koła, czy dokręcić śrubki. Niestety, ktoś się połaszczył na nie swoją własność…

Stacja przy pumptrucku przy Belwederskiej została ustawiona, razem z drugą taką samą przy urzędzie miasta, w sierpniu 2021 roku dzięki współpracy miasta Łęczyca z firmą De Heus, która wybrała Łęczycę do realizacji projektu „Tandem”.

Pijana ponownie wsia
Nerwy na ZWZ! To jes