12/07/2024
HomeTylko u nasSzok! Ktoś strzelał w kierunku urzędu!

Szok! Ktoś strzelał w kierunku urzędu!

strzelali w kierunku urzędu

Radny Zenon Koperkiewicz zauważył, że frontowa szyba dużej tablicy informacyjnej stojącej przed urzędem miasta została uszkodzona. Samorządowiec jest przekonany, że ktoś strzelał w stronę tablicy z wiatrówki. Sprawę zgłosił do straży miejskiej. Oczekuje, że uda się ją wyjaśnić.

– Wyszedłem z urzędu miejskiego po ostatniej sesji rady miasta. Zatrzymałem się przy tablicy informacyjnej i zauważyłem, że są w niej cztery małe dziurki, skupione na powierzchni może 15, 20 cm. Szyba z plexi przestrzelona jest na wylot, ale w środku nie zauważyłem żadnych kulek. Wygląda mi to na strzał z dość dużej odległości, stalowym śrutem, idealnie prostopadły – mówi samorządowiec. – Od razu zgłosiłem to komendantowi straży miejskiej. Chciałbym poznać okoliczności uszkodzenia miejskiego mienia. Jestem przekonany, że kamery miejskiego monitoringu na urzędzie miasta zarejestrowały zdarzenie.

Póki co, ciekawość samorządowca nie została zaspokojona. Komendant straży miejskiej przyznaje, że przeglądanie nagrania z kamery może zająć sporo czasu.

– Nie znamy nawet przybliżonej daty, kiedy mogło dojść do zdarzenia. Przeglądamy już nagrania z kamery na elewacji urzędu, ale jeszcze nie zauważyliśmy nic związanego z uszkodzeniem tablicy – mówi Tomasz Olczyk, komendant SM w Łęczycy. – Dziury w plexi rzeczywiście wyglądają, jakby były zrobione śrutem, ale na konkretne wnioski jest zbyt wcześnie.

Porwali Lusię...
Gruzin odpowie za na