22/04/2024
HomeTematy dniaSzlaban się nie sprawdził! Będzie parkometr

Szlaban się nie sprawdził! Będzie parkometr

szlaban parking

Rada Miejska zaakceptowała zmianę poboru opłaty za parkowanie przed urzędem miejskim. Oznacza to, że zamiast szlabanu będzie parkomat. W ocenie władz jest to znacznie lepsza metoda niż ta, która obowiązuje w tej strefie obecnie.

Samorządowcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zmiany zasad poboru opłaty za parkowanie przed urzędem miejskim. Zmiana ta w ocenie władz samorządowych jest korzystna dla parkujących.

– Pobieranie biletu a potem płatność przy następnym szlabanie, jak pokazała praktyka, przysporzyły korzystającym z parkingu niemało kłopotów. Urządzenia nie są, niestety doskonałe, częste awarie, konieczność napraw dla nas jako odpowiedzialnych za stan sprzętu, nie były najlepszym rozwiązaniem – relacjonował burmistrz Paweł Kulesza. – Stąd pomysł, aby parkometr z ulicy Kilińskiego, zgodnie z wolą rady, przenieść przed urząd. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie, co oznacza, że dalej obowiązuje 50 darmowych minut dla klientów, którzy przyjadą załatwić sprawy urzędowe.

Jaka jest opinia kierowców o zmianach?

– Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Do parkometrów człowiek się już przyzwyczaił i chociaż czasami któryś z nich jest nieczynny, to są inne. To urządzenie, które jest teraz przed urzędem jest trudne w obsłudze, szczególnie przy dokonywaniu płatności – twierdzi jeden ze zmotoryzowanych petentów łęczyckiego magistratu.

Na Szkolnej na znak
Nietypowe dochodzeni