16/06/2024
HomeTylko u nasStrażnicy na rowery i nad zalew

Strażnicy na rowery i nad zalew

patrole nad zalewem

Liczne zniszczenia małej architektury nad zalewami miejskimi w Łęczycy wymusiły częste kontrole straży miejskiej. Funkcjonariusze przynajmniej raz dziennie patrolują teren wokół zalewów.

W piątek spotkaliśmy patrol strażników miejskich na rowerach, którzy sprawdzali, czy nad zalewami wszystko jest w porządku.

– Zniszczeń niestety jest już sporo. Wandale nie szanują wspólnego mienia, dlatego nad zalewami mamy teraz częste kontrole, kiedy jest sprzyjająca pogoda, jak dzisiaj, przyjeżdżamy na rowerach – usłyszeliśmy od funkcjonariuszy.

Teren przy zalewach jest objęty miejskim monitoringiem, jednak nie odstrasza to chuliganów, którzy notorycznie niszczą małą architekturę, która nie wygląda już na nową. W okresie wakacyjnym można spodziewać się, że zniszczeń będzie więcej, stąd decyzja o objęciu terenu przy zalewach szczególnym nadzorem. Latem amatorów spożywania procentów pod chmurką pewnie też nie będzie brakowało nad wodą – z tego względu częsta obecność funkcjonariuszy również jest wskazana.

Prywatna przychodnia
Piknik mundurowy