12/07/2024
HomePowiatŚmiertelne potrącenie! Pamiętajmy – odblaski ratują życie!

Śmiertelne potrącenie! Pamiętajmy – odblaski ratują życie!

śmiertelne potrącenie

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Radzyń. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 51-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego.

16 listopada 2022 roku około godziny 16:40 na drodze powiatowej oznaczonej numerem 2506E w miejscowości Radzyń, gmina Grabów, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pieszego. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 34-letni kierujący pojazdem marki Peugeot, jadąc w kierunku Grabowa, potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego. 51-letni mężczyzna poruszał się poza obszarem zabudowanym bez żadnych elementów odblaskowych, a dodatkowo ubrany był na czarno. Pomimo podjętej reanimacji, w wyniku poniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. Kierujący samochodem osobowym mieszkaniec powiatu łęczyckiego był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Łęczycy pod nadzorem miejscowej prokuratury.

W okresie jesiennym warunki drogowe stają się coraz bardziej niekorzystne, a piesi mniej widoczni. Zmieniająca się aura, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia wpływają na zmniejszenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników dróg. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, a także używanie elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują życie!

Zakończenie I etapu
<strong>100 lat to z