21/02/2024
HomeTematy dniaSkandal! Wychodek za pomnikiem bohaterów!

Skandal! Wychodek za pomnikiem bohaterów!

wychodek za pomnikiem

Tył Pomnika Bohaterów Bitwy nad Bzurą na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy stał się miejscem, gdzie załatwiane są potrzeby fizjologiczne. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. – Jak można tak bezcześcić pomnik? – pytają.

– Świństwo, to mało powiedziane. Nie mogę zrozumieć, jak można w takim miejscu, za pomnikiem bohaterów, załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Gdyby tylko tam sikali, to jeszcze można z bólem serca machnąć ręką, ale jak, za przeproszeniem, na tyłach wspaniałego pomnika idzie grubsza sprawa, to jest to dla mnie skandaliczne – mówi jedna z mieszkanek Łęczycy. – Niedawno przechodziłam dość wcześnie rano od Kazimierza Odnowiciela do Belwederskiej, szłam właśnie z tyłu pomnika, to było pełno fekaliów.

Nasza rozmówczyni ma rację. Za pomnikiem załatwiane są potrzeby fizjologiczne a pracownicy Zieleni Miejskiej odpowiedzialni za utrzymanie czystości w mieście muszą to sprzątać. Jak można się domyślić, nie ma w tym nic przyjemnego. W ostatnim czasie problem nasilił się, a informacje w tej sprawie dotarły też do straży miejskiej.

– Nawet trudno znaleźć odpowiednie słowa, żeby określić takie zachowanie, ale faktycznie ma ono miejsce i nie są to pojedyncze incydenty – potwierdza Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Zdecydowaliśmy się założyć z tyłu Pomnika Bohaterów Bitwy nad Bzurą kamerę – pułapkę. Dodatkowo, będziemy też zwracać szczególną uwagę na to miejsce.

Kilka lat temu w mieście był dokładnie ten sam problem. Jednak po nagłośnieniu sprawy, wychodek, jaki powstał na tyłach pomnika udało się zlikwidować.

Oprócz fekaliów za pomnikiem, przed nim także jest nabrudzone – tu natomiast odchodami ptasimi, co także nie wygląda najlepiej.

Oddział ginekologic
Ponad 18 litrów krw