22/04/2024
HomeTematy dniaSeniorzy wydzwaniają do urzędu w Łęczycy. Muszą jednak uzbroić się w cierpliwość

Seniorzy wydzwaniają do urzędu w Łęczycy. Muszą jednak uzbroić się w cierpliwość

parkowanie

Na sesji, 31 stycznia, radni miasta Łęczyca zdecydowali, że seniorzy posiadający Ogólnopolską Kartę Seniora mogą nieodpłatnie korzystać z miejsc parkingowych objętych Strefą Płatnego Parkowania. Seniorom pomysł się podoba i chcieliby jak najszybciej za parkowanie nie płacić.

Do urzędu miejskiego w Łęczycy już 1 lutego zaczęli dzwonić mieszkańcy po 60 roku życia zainteresowani bezpłatnym parkowaniem w Strefie Płatnego Parkowania na terenie miasta. Zmotoryzowanych seniorów jest sporo, więc i zainteresowanie niemałe. Ale póki co, należy ostudzić zapał i uzbroić się w cierpliwość.

– Uchwała w tej strawie została podjęta dopiero z końcem stycznia, nie weszła jeszcze w życie. Prosimy seniorów, którzy będą uprawnieni do bezpłatnego parkowania, czyli osoby posiadające Ogólnopolską Kartę Seniora o cierpliwość. Tylko posiadacze takiej karty mogą złożyć w naszej jednostce wniosek o wydanie identyfikatora zwalniającego z konieczności ponoszenia opłat w SPP – wyjaśnia Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. – Wnioski najlepiej zacząć składać na początku marca.

Co zrobić, aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Każdy senior, który ukończył 60 lat i jest mieszkańcem Łęczycy aby otrzymać kartę powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy. Z wypełnionym formularzem wystarczy zgłosić się do wydziału promocji, kultury i sportu w urzędzie miejskim (pokój nr 30). Formularze w wersji papierowej można odebrać w wydziale promocji, kultury i Sportu lub kancelarii urzędu miejskiego. Można również pobrać wersję elektroniczną z załącznika poniżej.

Przypominamy, że uprzywilejowani do bezpłatnego parkowania w SPP w Łęczycy są już Honorowi Zasłużeni Dawcy Krwi oraz Weterani Poszkodowani.

Aby otrzymać identyfikator należy złożyć wniosek w urzędzie miejskim w Łęczycy. Formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej urzędu w zakładce straż miejska: https://leczyca.info.pl/straz-miejska/straz-miejska-wstep/

<strong>Nikt nie chc
Taka elektryczna dac