29/05/2024
HomeNa sygnaleRecydywista gnał mercedesem pod Łęczycą!

Recydywista gnał mercedesem pod Łęczycą!

policja prędkość

Policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej zatrzymany za złamanie takiego przepisu. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i zatrzymano mu uprawnienia.

Niestety w dalszym ciągu, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Tym razem w miejscowości Zduny policjanci zwrócili uwagę na mercedesa, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał 106 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że osobówką kierował 45-latek, który był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

– Dlatego policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na mieszkańca woj. mazowieckiego mandat w ramach ,,recydywy’’. W takim przypadku grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3000 mandatu a w związku z tym ,że przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Pomysłowy rolnik sp
Pod Daszyną i w Wit