21/06/2024
HomeTylko u nasRadna jest zaniepokojona! Powód? Nowa restauracja…

Radna jest zaniepokojona! Powód? Nowa restauracja…

kebab łęczyca

Z redakcją skontaktowała się Lidia Keller, radna miejska, jedna z lokatorek kamienicy na pl. Kościuszki w Łęczycy, która wyraziła swoje obawy w związku z otwarciem w tym budynku restauracji. Lokal czynny jest do późnych godzin nocnych. Radna pyta, czy przedsiębiorca powinien swoją działalność, a przede wszystkim godziny otwarcia lokalu, skonsultować z urzędem miasta.

Restauracja jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00 – 00.00, a w piątki i soboty od 10.00 do 02.00 – mówi radna. –  To, że powstają nowe punkty gastronomiczne dobrze świadczy o dynamice rozwoju miasta, klient przyjedzie, skorzysta z usługi, zapłaci pieniądze a do kasy miejskiej wpłyną podatki. Jednak, jak ze wszystkimi działaniami, są tzw. słabe punkty, w tym przypadku są to godziny otwarcia restauracji. Mój niepokój budzi możliwość zakłócania ciszy nocnej. Czy właściciel restauracji  miał obowiązek uzgodnienia z władzami miasta czasu pracy tego lokalu?

Pytanie kierujemy do łęczyckiego magistratu.

„Właściciel restauracji nie ma obowiązku informowania urzędu miasta o godzinach otwarcia lokalu. Jest to działalność prowadzona przez prywatnego przedsiębiorcę w prywatnym budynku. Zachowania, które mogą niepokoić mieszkańców, są „charakterystyczne” w szczególności dla obiektów, gdzie prowadzona jest sprzedaż alkoholu. W tym przypadku właściciel jej nie prowadzi. Aczkolwiek, jeśli faktycznie pojawią się zachowania klientów tego lokalu, które będą zakłócać spokój mieszkańców placu Kościuszki, należy wezwać policję” – czytamy w odpowiedzi.

W Borkach ludzie maj
Po Łęczycy autobus