29/05/2024
HomeTematy dniaPrzedszkolaki nagrywają płytę!

Przedszkolaki nagrywają płytę!

przedszkolaki nagrywają

Zbliża się zima, co dla bezdomnych zwierząt oznacza często chłód i pustą miskę. Są na szczęście ludzie o wielkich sercach. Członkowie stowarzyszenia łęczyckich „Zwierzolubów”, wraz z przyjaciółmi, organizują akcję pomocową.

W działania na rzecz zwierząt włączają się wszyscy, nawet przedszkolaki. W łęczyckim Domu Kultury, pod egidą członków stowarzyszenia, dwie grupy dzieci z przedszkola nr 1 i placówki prowadzonej przez siostry zakonne, nagrywały profesjonalną płytę z kolędami. Zysk ze sprzedaży krążka zostanie przeznaczony w całości na pomoc dla zwierząt.

– Przez cały rok potrzebne są pieniądze na pokrycie kosztów leczenia zwierząt. Weterynarze nam pomagają, ale leki przecież nie są za darmo, trzeba za nie zapłacić – wyjaśnia prezes stowarzyszenia, Agnieszka Gierowska. – Wdzięczni jesteśmy za każdy akt dobrej woli, bardzo cieszymy się, że do naszej akcji włączyły się przedszkolaki.

Dla małych dzieci to ważne przeżycie występować na scenie, ale nie tylko o to chodzi.

– Poprzez takie działania realizujemy ważny cel edukacyjny, uczymy wrażliwości na krzywdę innych stworzeń. Jeżeli nie zadba o nie Basia, to nie będzie dbała Barbara – tłumaczy dyrektor przedszkola nr 1, Joanna Stańczyk.

Do akcji już o szerszym wymiarze włącza się też prezes Klubu Motocyklistek, Aneta Nawrocka.

– Oprócz działań, które już na stałe wpisują się w kalendarz wydarzeń w naszym regionie realizujemy jeszcze te, o większej skali. Niedługo mikołajki, w które tradycyjnie się włączamy. Los bezbronnych istot jest dla nas ważny, dlatego, staramy się na miarę możliwości służyć pomocą – mówi pani Aneta.

„Mózgiem” całości działań zmierzających do pozyskania środków na pokrycie kosztów leczenia jest Andrzej Malinowski.

– Z radością zauważam, że jest coraz więcej ludzi chętnych do pomocy, to bardzo dobry znak…

Wielka parada mikoł
W pewnym wieku o pra