12/07/2024
HomeWażneProkurator zapowiada walkę z wandalami i chuliganami

Prokurator zapowiada walkę z wandalami i chuliganami

prokurator pankiewicz

Niszczenie mienia publicznego na terenie Łęczycy nie jest, niestety, czymś nowym. Takie działania budzą niepokój i duże oburzenie w społeczeństwie. Po profanacji na łęczyckim rynku pomnika Bohaterów Bitwy nad Bzurą do walki z wandalami włączyła się Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

Niszczenie koszy na śmieci, ławek, liczne kradzieże, dewastacja otoczenia poprzez umieszczanie wulgarnych napisów na murach… to coraz częstsze i bardziej uciążliwe działania chuliganów. O włączeniu się prokuratury w akcję ścigania tych, którzy dopuszczają się takich czynów pisaliśmy we wcześniejszych wydaniach gazety.

Jak mówi prokurator, Andrzej Pankiewicz, miara się przeprała po profanacji miejsca pamięci narodowej na pl. T. Kościuszki w Łęczycy. Prokuratura postanowiła o ściganiu aktów bezsprzecznego wandalizmu pomnika. Po dwóch miesiącach są już efekty.

O pierwszych wyrokach mówi prokurator Pankiewicz.

– 4 miesiące dla mężczyzny i 3 miesiące dla kobiety prac  społecznych. W tej sprawie to nie koniec, będą następne wyroki – zapowiada szef prokuratury w Łęczycy.

Złote Gody w Łęcz
Kamieniami obrzucił