29/05/2024
HomeTematy dniaPrezydent Łodzi z wizytą w Łęczycy!

Prezydent Łodzi z wizytą w Łęczycy!

zdanowska w łęczycy

Łęczycę odwiedziła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska w towarzystwie łódzkich samorządowców, w tym radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Macieja Reimera. Prezydent odbyła też spotkanie w Ratuszu Miejskim z burmistrzem Paweł Kuleszą i zastępcą burmistrza Wojciechem Czaplij, podczas którego opowiadała o otwierających się, nowych możliwościach dla samorządów.

Pani prezydent w ciepłych słowach wypowiadała się o Łęczycy, jako mieście turystycznym i przyjaznym zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

– Przyjechałam tutaj specjalnie, aby poprzeć Pawła Kuleszę na kontynuatora swojego dzieła, jakim niewątpliwie przez ostatnie lata wykazał się realizując szereg projektów i zarządzając miastem w bardzo trudnym czasie, kiedy faktycznie pozyskiwanie środków było utrudnione. Pokazał, że potrafi zarządzać i zmieniać miasto, czego z całego serca gratuluję i mocno wspieram – mówiła H. Zdanowska.

Ponadto, prezydent zwróciła uwagę na dotychczasową pracę wykonaną z oddłużeniem miasta Łęczyca.

– Samorządy były w bardzo kiepskiej sytuacji, bardzo dużo straciliśmy na Polskim Ładzie i nie zostało nam to zrekompensowane, dlatego też wielki szacunek, że macie w bardzo dobrej kondycji finansowej samorząd, co jest rzadkością wśród samorządów – mówiła. – Łódź straciła 4 miliardy złotych na Polskim Ładzie i nie zrekompensowano nam tego.

Burmistrz Paweł Kulesza dziękował za ciepłe słowa. Goście otrzymali od burmistrza figurki diabła Boruty oraz publikacje związane z Łęczycą.

Młodzi złodzieje u
O galerii w Łęczyc