16/06/2024
HomeTylko u nasPrezes banku w Nowym Jorku wspiera fundację z Łęczycy!

Prezes banku w Nowym Jorku wspiera fundację z Łęczycy!

nowy jork

Nieczęsto trafia się taki dobroczyńca. Łęczycka fundacja „Mały Duży Człowiek” namówiła do współpracy bankowca z USA – polonusa, który chce pomóc dzieciom z naszego regionu. Już niedługo trafi do fundacji kilkanaście paczek z darami zza wielkiej wody.

„Mały Duży Człowiek” to najmłodsza w tej chwili fundacja pomagająca dzieciakom z Domów Dziecka działająca w Łęczycy. Pomimo niewielkiego stażu świetnie radzi sobie z pozyskiwaniem sponsorów.

– Nie ukrywam, że prezes banku z Nowego Jorku jest dla nas, i przede wszystkim naszych dzieci, wspaniałym darczyńcą – mówi z uśmiechem Milena Lewińska, szefowa Fundacji „Mały Duży Człowiek”. – Mieliśmy duże szczęście, że ten sponsor z USA zainteresował się właśnie naszą fundacją.

Jak się dowiadujemy, za kilka tygodni do Domów Dziecka z którymi współpracuje łęczycka fundacja trafią paczki ze Stanów Zjednoczonych.

– W sumie paczek jest 15, a w nich między innymi środki higieny osobistej, kremy, pampersy a także odzież i żywność. Oprócz tego dwie kawiarenki z Nowego Jorku cyklicznie sprzedają ciasteczka z których dochód przeznaczany jest dla naszych dzieciaków – dodaje prezes M. Lewińska.

Sylwia Piotrowska, asystent zarządu, też cieszy się ze współpracy z polonusem.

– Ten pan dowiedział się o naszej fundacji z internetu. Współpraca z całą pewnością będzie się dobrze układać. Skorzystają dzieci i to jest najważniejsze – słyszymy.

W Łęczycy, fundacja „Mały Duży Człowiek”, planuje tuż po świątecznym weekendzie zorganizować wspólnie z miejscową spółdzielnią mieszkaniową piknik. W niedalekiej perspektywie jest też zabawa plenerowa w której czarować ma Maciej Pol – jeden z ambasadorów fundacji.

Przygotowania do św
Maturzyści zakończ