29/05/2024
HomeTematy dnia„Premium Park Łęczyca”… galeria o której mówiło się od kilkunastu lat

„Premium Park Łęczyca”… galeria o której mówiło się od kilkunastu lat

galeria handlowa

Przy zbiegu ulic Poznańskiej i Ogrodowej w Łęczycy powstanie pierwsza w historii miasta galeria handlowa! „Premium Park Łęczyca”, bo tak będzie nazywał się kompleks, to inwestycja realizowana przez firmę Fortis Investments, która stawia tego typu obiekty na terenie całej Polski.

Realizacja tej inwestycji to zwieńczenie niezwykle długiego i zawiłego procesu administracyjnego, trwającego kilkanaście lat. W ostatnich pięciu latach wykonano mnóstwo działań związanych z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy. Wydanie takiego dokumentu leży w kompetencjach Urzędu Miejskiego w Łęczycy i nad tym właśnie pracowano.

Starosta łęczycki zatwierdził projekt zagospodarowania terenu udzielający pozwolenia na budowę.

Pasaż handlowo-usługowy będzie miał powierzchnię około 5000 m² przestrzeni handlowej. Przy obiekcie powstanie również przestronny, ogólnodostępny parking. Operatorem spożywczym obiektu będzie sklep Lidl.

Burmistrz Paweł Kulesza mówi, że inwestycja da nowe miejsca pracy dla łęczycan.

– To bardzo dobra wiadomość, że Łęczyca w końcu doczeka się pierwszej w swojej historii galerii handlowej. Wiem, że mieszkańcy chcieli takiego obiektu, dlatego cieszę się, że sprawy administracyjne znalazły swój pozytywny finał, a inwestor nie zmienił decyzji co do lokalizacji – mówi burmistrz. – Ta inwestycja to także nowe miejsca pracy dla Łęczycan, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie w branży handlowej.

Stary szalet przy za
To prawdziwa tragedi