29/05/2024
HomeTematy dniaPracownicy Zieleni Miejskiej zakasali rękawy

Pracownicy Zieleni Miejskiej zakasali rękawy

wiosenne porządki

Do wiosny w kalendarzu jeszcze trochę czasu, ale przyroda rządzi się swoimi prawami, co można obserwować po pierwszych oznakach rozpoczynającej się wegetacji roślin. Pracownicy JB „Zieleń Miejska” przystąpili do wiosennych prac porządkowych.

Od tygodnia na ulicach miasta można spotkać pracowników Zieleni Miejskiej wykonujących prace pielęgnacyjne w drzewostanie i na trawnikach. O ich zakres pytamy dyrektora JB Zieleń Miejska, Adama Kujawę.

– Ze względu na możliwość wykonywania przecinki drzew wyłącznie do końca kwietnia z uwagi na okres lęgowy ptaków, prace pielęgnacyjne drzewostanu na terenie całego miasta już rozpoczęliśmy. Pracownicy jednostki wykonują równolegle pielęgnację trawników. Rozpoczęliśmy też sprzątanie ulic i chodników, polegające na usunięciu piasku z ich powierzchni. Podobny zakres prac pielęgnacyjno-porządkowych dotyczy parku miejskiego, gdzie dodatkowo rozpoczniemy niebawem przygotowania do uruchomienia fontanny i gejzerów – mówi szef Zieleni Miejskiej. – Ku końcowi dobiegają prace na podwórku przy ulicy Żydowskiej.

Wybił szybę, bo zd
Wielkie porządki i