21/06/2024
HomeTematy dniaPół miliona na pracownię! Teraz dyrektor stara się o milion!

Pół miliona na pracownię! Teraz dyrektor stara się o milion!

centrum kształcenia

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łęczycy powstała nowa pracownia do nauki w zawodzie hotelarz. Inwestycja kosztowała pół miliona zł. Niebawem okaże się, czy centrum zdobyło kolejne środki w kwocie miliona zł z przeznaczeniem na zakup samochodu hybrydowego do prowadzenia szkolenia z zakresu nauki jazdy.

– Środki w wysokości pół miliona zł na urządzenie i doposażenie pracowni hotelarskiej oraz zakup dodatkowych sprzętów do pracowni gastronomicznej pozyskaliśmy z programu – Nasz rozwój – Twoje kwalifikacje. Jestem wraz z kadrą niezmiernie dumny, że udało nam się urządzić nowoczesną pracownię, w tych pomieszczeniach nie było nic a tej chwili są dwa pokoje hotelowe i łazienka. Uczniowie mogą odbywać zajęcia w warunkach odpowiadających standardom nowoczesnych hoteli, to bardzo ważne. Nie mniej istotnym jest też fakt, że z pozyskanych środków zakupiliśmy do pracowni gastronomicznej piec do pizzy za 50 000 zł, ekspres do kawy za 4 500 zł i kilka mniejszych urządzeń bardzo istotnych w gastronomii – mówi Kamil Cieśliński, dyrektor CKZiU. – Nie zamierzamy jednak spocząć na tzw. laurach, złożyliśmy kolejny wniosek o milion złotych z przeznaczeniem na zakup samochodu hybrydowego do nauki jazdy. Nasi absolwenci zdobywają kwalifikacje w zawodach, które są istotne dla lokalnego rynku pracy, co widać po wstępnych wynikach naboru. Już w tej chwili mamy 200 chętnych pragnących pobierać naukę w naszym zespole.

Warto wspomnieć, że – jak wskazuje statystyka – zdawalność egzaminów kwalifikacyjnych wynosi w szkole 100 %, co świadczy o dobrym przygotowaniu absolwentów do wykonywania pracy.

Zarząd "Łęczycank
Inwestycja w parku i