12/04/2024
HomeWarto przeczytaćPokaż na co cię stać! Zaśpiewaj dla chorego Krzysia z Łęczycy na zamkowym dziedzińcu

Pokaż na co cię stać! Zaśpiewaj dla chorego Krzysia z Łęczycy na zamkowym dziedzińcu

zamek łęczyca

W czwartek (29 lutego) o godz. 15 na zamkowym dziedzińcu w Łęczycy odbędzie się akcja charytatywna dla chorego Krzysia Zawady. Chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jej objawy polegają na zaniku mięśni, a jedynym ratunkiem jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych.

Potrzeba jeszcze 12 milionów złotych!

Link do zbiórki – https://www.siepomaga.pl/krzys-zawada

Ważne jest wsparcie, ale ważne jest też nagłaśnianie sprawy.

Urząd miasta w Łęczycy zachęca do udziału w akcji.

„Spotkajmy się wszyscy w najbliższy czwartek i zaśpiewajmy dla Krzysia. Pokażmy łęczycką siłę i pokażmy na co nas stać. Miasto wraz z grupą Łęczyca Pomaga rusza z challengem wokalnym dla Krzysia. Zysk z wydarzenia przeznaczony zostanie na leczenie chłopca.

Mający 4 latka Krzyś Zawada cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jest to niezwykle rzadka choroba, dotykająca jednego na trzech tysięcy chłopców. Krzyś ma to nieszczęście, że jest jednym z pięciu chłopców w Polsce cierpiących na chorobę, której objawy polegają na zaniku mięśni. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, kosztująca aż 14 milionów złotych.

Wspomóc Krzysia można też poprzez przekazanie 1,5% podatku, do czego zachęca Burmistrz Paweł Kulesza.

Drodzy mieszkańcy, czteroletni Krzyś walczy o życie i walczy z czasem. Rozmawiałem z jego mamą, nadzieją na ratunek jest terapia genowa w USA, jednak muszą zostać spełnione dwa warunki. Potrzebne jest zebranie olbrzymiej kwoty, jaką jest 14 milionów złotych w jak najszybszym czasie, ponieważ Krzyś musi zachować największą sprawność, która regularnie spada – mówi burmistrz Paweł Kulesza. – Sam przekażę 1,5% podatku, do czego zachęcam także Was. Propagujemy tę zbiórkę i sami podejmujemy działania, aby móc zebrać dodatkowe pieniądze dla Krzysia. Proszę też o rozpowszechnianie tej informacji, aby dotarła do jak najszerszego grona.

Przekazanie 1,5% podatku – numer KRS0000396361, cel szczegółowy 1,5% – 0097535 Krzysztof

Pijany 71-latek przy
Łęczyckie Prometeu