12/07/2024
HomePowiat+Po Łęczycy autobusami PKS za darmo! Dla kogo ta oferta?

Po Łęczycy autobusami PKS za darmo! Dla kogo ta oferta?

pks łęczyca

Jak informuje urząd miasta, seniorzy posiadający Ogólnopolską Kartę Seniora dzięki programowi wsparcia ze strony władz miasta, będą mogli bezpłatnie skorzystać z przejazdów po Łęczycy. Przejazdy będą za darmo, wystarczy okazanie Karty Seniora, którą wyrobić można poprzez złożenie prostego wniosku w Urzędzie Miejskim.

Jak skorzystać z przejazdów?

To bardzo proste. Wystarczy, że jesteś seniorem i posiadasz Ogólnopolską Kartę Seniora wyrobioną w Urzędzie Miejskim w Łęczycy, z herbem miasta Łęczyca. Taka karta upoważnia do skorzystania z darmowej usługi komunikacyjnej pojazdów PKS Łęczyca, na terenie Łęczycy, według rozkładu jazdy zamieszczonego poniżej.

Ważne – Po okazaniu Karty Seniora należy pobrać bezpłatny bilet wydawany przez kierowcę.

Autobusy będą kursowały po Łęczycy między przystankami: ulica Ozorkowskie Przedmieście, Urząd Miejski, Dworzec PKS, Dworzec PKP, ulica Kaliska.

Zadowolenia z faktu realizacji programu pomocy seniorom nie kryje burmistrz Paweł Kulesza.

– Łęczyca się rozrasta i odległości między kolejnymi punktami naszego miasta są coraz większe, dlatego zrozumiałe jest, że nasi seniorzy mogą mieć problem z przemieszczaniem się. Stąd plany o wprowadzeniu małej komunikacji miejskiej, ale sprawa w tym przypadku jest wielowarstwowa. Natomiast nasi seniorzy potrzebowali pomocy „na już”, dlatego wprowadzamy takie rozwiązanie – mówi burmistrz. – Mam nadzieję, że pomoże ono naszym seniorom, dlatego zachęcam do korzystania z kursów, jak i również zapraszam mieszkańców Łęczycy, którzy ukończyli 60. rok życia, do wyrabiania Ogólnopolskiej Karty Seniora w naszym urzędzie.

UWAGA: Prosimy zwrócić uwagę na oznaczenia poszczególnych kursów autobusów:
D – kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
E – kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
S – kursuje w dni nauki szkolnej.

Tagi postu:
Radna jest zaniepoko
Czy szpital w Łęcz