29/05/2024
HomeTematy dniaPo co te szlabany?

Po co te szlabany?

szlaban um

Przed urzędem miasta w Łęczycy wciąż są szlabany, pomimo że już jakiś czas temu ustawiono przed magistratem parkometr.

– W dobie powszechnego pośpiechu urządzenie ze szlabanami, w którym trzeba było pobrać bilet, potem go zeskanować i dopiero uiścić opłatę wzbudzał u wielu kierowców dużo emocji – usłyszeliśmy od jednego ze zmotoryzowanych petentó urzędu. – Sam także uważam, że ustawienie parkometru jest znacznie lepszym rozwiązaniem, aczkolwiek zastanawiam się w jakim celu zostawiono szlabany.

Inna użytkowniczka urzędowego parkingu dodaje…

– Próbowałam dowiedzieć się po co zostawiono szlabany. Słupy owinięte czarną folią wyglądają mało estetycznie. Nie mówiąc już o tym, że w mojej ocenie, zmniejszają powierzchnię przeznaczoną do parkowania.

Co na to urząd?

Informujemy, że szlabany zostaną zdemontowane, jednakże związek przyczynowo – skutkowy związany z ograniczeniem manewrów a płatnościami jest nieco niezrozumiały. Szlabany ustawione są od dawna i wcześniej nikt nie zgłaszał problemów dotyczących powierzchni placu manewrowego. Co więcej, usytuowanie szlabanów pozwala na zamknięcie terenu parkingu podczas
prowadzonych wydarzeń, jak np. niedawny Finał WOŚP – wyjaśnia Małgorzata KarlikowskaAntosiak z wydziału promocji urzędu miejskiego.

Tagi postu:
Łódzkie na Plus -
Kierowca wraz z pasa