29/05/2024
HomeGaleriaPierwszoklasiści otrzymali „Łęczycki elementarz”

Pierwszoklasiści otrzymali „Łęczycki elementarz”

łęczycki elementarz

1 września dla starych edukacyjnych wyjadaczy jest spełnieniem formalności i rozpoczęciem kolejnego roku nauki. Dla dzieci idących do pierwszych klas szkół podstawowych jest to nie lada wydarzenie. Aby złagodzić potencjalny stres i umilić początek edukacji, na wszystkich rozpoczęciach obecni byli Zastępca Burmistrza Wojciech Czaplij i prezes Stowarzyszenia IMPET Marcin Tober, który wręczali pierwszoklasistom oryginalny Łęczycki Elementarz.

Łęczycki Elementarz to wyjątkowa, ilustrowana książka, która opisuje łęczyckie historie, legendy oraz tradycje w sposób łatwy i przystępny. Całość została opracowana i wydana przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET. Tekst do elementarza napisał łęczycanin Piotr Banasik, a część graficzna powstała dzięki pracy krakowskiej ilustratorki Matyldy Daktyl. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Łęczycy.

Na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 Łęczycki Elementarz łącznie otrzymało 116 sztuk i jest to początek pierwszej takiej tradycji w naszym regionie, w ramach której uczniowie rozpoczynający edukację otrzymają niezwykle oryginalną lekturę.

Gmina Grabów stawia
Dramat pod Grabowem!