29/05/2024
HomeGaleriaPierwsze takie zawody w parku miejskim

Pierwsze takie zawody w parku miejskim

skateplaza łęczyca

Na nowopowstałym pumptracku z elementami skateplazy w Parku Miejskim odbył się po raz pierwszy skaterski event pod nazwą: „Diabelskie Ollie”, w którym uczestnicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca oraz nagrody dodatkowe: deskorolkę i BMX’a. Wydarzenie połączone było z pokazem jazdy na deskorolce oraz BMX’ie, a także warsztatami uczącymi podstaw.

Za pokaz jazdy, warsztaty oraz przeprowadzenie zawodów na BMX’ie odpowiadał Mateusz Lewandowski. Z kolei warsztaty oraz zawody z jeździe na deskorolce przeprowadził Kamil Zabielski. Pokaz jazdy na deskorolce przypadł Tymkowi Kupisowi.

Zainteresowanych nie brakowało, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy zaawansowani konkurowali między sobą w zawodach. W jeździe na deskorolce była to rywalizacja o największe ollie – tutaj najlepszy okazał się Rafał Gajewski oraz najlepszą ewolucję. W drugiej konkurencji lepiej wypadł Alek Dziedzic.

Zwolennicy dwóch kółek rywalizowali między sobą na podobnych zasadach, czyli wykonaniu najdłuższego skoku oraz wykonaniu najlepszego tricku. Najdalej skoczył Piotrek Brzeziński. W kategorii Best Trick najlepiej wypadł Damian Tomalak, który wyprzedził Olka Milskiego.

Prokuratura zajmie s
Bujanie surowo wzbro