16/06/2024
HomePowiatPierwsza w gminie stacja ładowania aut elektrycznych!

Pierwsza w gminie stacja ładowania aut elektrycznych!

elektryk stacja

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi już niedługo na terenie Gminy Łęczyca, a dokładnie przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej, stanie pierwsza w gminie stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Będzie to miejsce, gdzie każdy posiadacz elektryka doładuje swój pojazd. Planowany jest w tym celu montaż dwustanowiskowej stacji ładowania AC o maksymalnej mocy ładowania do 22kW. Stacja będzie posiadała czytnik kart RFID. Aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy.

Tego typu obiekty stają się w ostatnim czasie co raz bardziej popularne, w związku z dyrektywami wprowadzanymi przez Unię Europejską oraz większą świadomością ekologiczną obywateli. Punkty ładowania na tę chwilę można spotkać głównie w centrach dużych miast, dlatego montaż urządzenia na terenie gminy wiejskiej będzie niewątpliwie sporym udogodnieniem dla posiadaczy pojazdów korzystających z zielonej energii. Montaż stacji ładowania jest kolejnym elementem projektu realizowanego przez Gminę Łęczyca, w ramach którego samorząd zakupił samochód elektryczny Dacia Spring, który zastąpi stary i wysłużony samochód z silnikiem diesla i już lada moment rozpocznie swoją „pracę” na rzecz Urzędu Gminy w Łęczycy.

Innymi działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza realizowanymi przez Gminę  Łęczyca, są dwa projekty związane z wymianą w budynkach jednorodzinnych niskosprawnych,  nieekologicznych źródeł ciepła na nowe kotły opalane pelletem oraz gazem płynnym i ziemnym. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniom pozyskanym w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. W ramach pierwszego projektu trwają już prace realizowane przez wykonawcę związane z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania wszelkich pozwoleń w przypadku montażu kotłów na gaz, natomiast w przypadku pelletu już niedługo rozpoczną się prace montażowe. Drugi natomiast aktualnie jest w fazie realizacji procedury wyboru wykonawcy.

Łódzkie na plus -
Ratujcie mojego syna