29/05/2024
HomeGaleriaPierwsza Komunia Św. w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła

Pierwsza Komunia Św. w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła

komunia święta

Maj to tradycyjnie sezon Pierwszej Komunii Świętej, w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy uroczystość przypada w drugą i trzecią niedzielą miesiąca maja.

    W niedzielę, 12 maja do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiła pierwsza grupa dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 4, Wilczkowic, Topoli Królewskiej, Leśmierza. Druga grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3  przyjmie sakrament Pierwszej Komunii 19 maja br.
 

     Dla dzieci Pierwsza Komunia Święta to wielkie święto. Tego dnia po raz pierwszy przyjmą do swojego serca Pana Jezusa pod postacią Eucharystii, czyli białego okrągłego opłatka. Przyjęcie hostii to odwołanie do chleba, którym dzielili się apostołowie w noc poprzedzającą schwytanie Chrystusa. Sens komunii to radość ze spotkania z Jezusem i możliwość przyjęcia  Go do serca.  Samo słowo komunia pochodzi od greckiego„communio”, czyli wspólnota, co w religii  katolickiej kojarzone jest z Ostatnią Wieczerzą – symbolicznym dzieleniem się „ciałem” i „krwią” Chrystusa.

W łęczyckim kościele mszę celebrował ks. dziekan Sławomir Sobierajski. Do komunii łącznie w parafii św. Andrzeja Apostoła przystąpiło w tym roku 110 dzieci.

tekst i fot. Mirosława Kupis – Urbaniak

Czekali na to 2 lata
Łódzkie na PLUS -