16/06/2024
HomeAktualnościPędzą jak szaleni! Policja w Łęczycy ma masę roboty

Pędzą jak szaleni! Policja w Łęczycy ma masę roboty

prędkość policja

W ramach działań „Bezpieczne ferie” policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole zmierzające do eliminowania nietrzeźwych użytkowników dróg, kierowców łamiących ograniczenia, zwłaszcza te dotyczące prędkości.

Tylko minionej doby policjanci ujawnili 30 przypadków złamania tego przepisu w obszarze zabudowanym. Jeden kierowca stracił uprawnienia na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę więcej od dozwolonej. Dodatkowo podczas kontroli ujawnili dwóch pijanych kierujących. 36-latek, który prowadził audi i miał w organizmie 0,88 promila alkoholu odpowie za przestępstwo drogowe. Za jazdę w stanie po użyciu mandatem 1,5 tysiąca złotych została ukarana 20-letnia rowerzystka. Do 5 lat więzienia może grozić kierowcy, który złamał zakaz sądowy, a do 2 lat kierowcy, który jechał oplem pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień.

– Pierwszy to 30-latek, który został zatrzymany na terenie gminy Piątek około godziny 19.40, a kolejny to 52-latek zatrzymany godzinę wcześniej na terenie gminy Łęczyca. Na najbliższe 3 miesiące do więzienia, trafi 37-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa podczas kontroli drogowej na terenie gminy Świnice Warckie – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.
Od 26 do 30 stycznia 2024 roku w ramach działań „Bezpieczne ferie 2024” policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili na drogach powiatu łęczyckiego 82 przypadki złamania ograniczeń prędkości, w tym dwóch kierowców straciło uprawnienia za jazdę w obszarze zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę więcej. Czterech kierujących zostało zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że na terenie województwa łódzkiego trwają ferie, zróbmy wszystko, aby były bezpieczne – apeluje policja.

Finał Wielkiej Orki
Kolejne inwestycje w