29/05/2024
HomeTematy dniaPara złodziei z Łęczycy zatrzymana! Kradli w blokach i dyskontach!

Para złodziei z Łęczycy zatrzymana! Kradli w blokach i dyskontach!

złodzieje z łęczycy

Policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali parę podejrzaną o przestępstwa przeciwko mieniu. 30-latek i 22-latka okradali dyskonty i włamywali się do pomieszczeń gospodarczych skąd kradli elektronarzędzia, a nawet węgiel. Straty jakie wyrządzili sięgają kilku tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna, który działał w warunkach powrotu do przestępstwa, na ponad rok trafił już do aresztu.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie powiatu łęczyckiego. W styczniu przestępcy pokonali zabezpieczenia komórki w jednym z bloków w Łęczycy, a na przełomie lutego i marca włamali się do dwóch innych pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Daszyna. Podczas tych włamań ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, a nawet węgiel. Straty jakie spowodowali sięgają kilku tysięcy złotych.

– Śledczy zajmując się sprawą skrupulatnie zbadali zebrane dowody. Na tej podstawie ustalili, iż związek z tymi przestępstwami mają mieszkańcy powiatu łęczyckiego. Namierzyli i zatrzymali 30-latka i 22-latkę na terenie Łęczycy. Dodatkowo kryminalni udowodnili im, że stoją oni za kradzieżami na terenie łęczyckich dyskontów, skąd kradli alkohole i kosmetyki. Para zatrzymanych usłyszała zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu – informuje asp. sztab. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Za samą kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z wcześniejszym wyrokiem sądu 30-latek na ponad rok trafił już do aresztu. Dodatkowo podejrzany musi się liczyć z wyższym wymiarem kary, gdyż działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

W Łęczycy mikrofon
Nietypowa interwencj