29/05/2024
HomeTematy dniaOd 20.00 gramy o wyjście z grupy. Łęczyca kibicuje naszej reprezentacji!

Od 20.00 gramy o wyjście z grupy. Łęczyca kibicuje naszej reprezentacji!

flagi kibice

Mistrzostwa świata w piłce nożnej za każdym razem wywołują ogromne emocje i to nie tylko u zapalonych kibiców. W czasie prowadzonych rozgrywek, za naszych piłkarzy kciuki trzyma zdecydowana większość Polaków. Dzisiaj o 20 mecz z Argentyną.

Łęczycanie pokazują wsparcie polskiej drużynie przede wszystkim wywieszając narodowe flagi. Biało-czerwone barwy można zobaczyć na samochodach czy balkonach, a nawet – tak jak na ulicy Wojska Polskiego – na elewacji budynku. Ta flaga jest prawdopodobnie największą w Łęczycy.

W dzisiejszym, swoim trzecim meczu na mistrzostwach świata w Katarze, reprezentacja Polski zmierzy się z Argentyną. Wynik starcia zadecyduje o awansie do 1/8 finału. W dwóch pierwszych meczach mundialu w Katarze nasi piłkarze nie tracili bramek. Najpierw zremisowali 0:0 z Meksykiem, a następnie wygrali 2:0 z Arabią Saudyjską. Biało-czerwoni mają na koncie cztery punkty, ale nie mogą być pewni awansu. Ewentualny remis z Argentyną zapewni Polakom wyjście z grupy, a zwycięstwo da pewność zajęcia pierwszego miejsca. W razie porażki trzeba będzie spoglądać na wynik drugiego ze spotkań. Równolegle Meksyk będzie mierzyć się bowiem z Arabią Saudyjską.