29/05/2024
HomePowiatZwierzęta pani Małgorzaty, czyli daniele, owce, muflony i kozy

Zwierzęta pani Małgorzaty, czyli daniele, owce, muflony i kozy

daniele muflony

Małgorzata Patelak z gminy Grabów, oprócz pracy zawodowej, zajmuje się danielami, owcami, muflonami i kozami. Swoją pasją dzieli się z innymi, zapraszając do swojej zagrody m.in. uczniów na zajęcia edukacyjne w terenie.

Na zaproszenie pani Małgorzaty jedziemy do zagrody w Lesznie, gdzie przebywają jej podopieczni. Na wybiegu biegają zadowolone zwierzęta zainteresowane smakowitymi kąskami, którymi częstuje je ich opiekunka.

– Od najmłodszych lat lubiłam zwierzęta, już wówczas wiedziałam, że kiedy znajdę czas będę się nimi zajmować. Zaczynałam od kilku sztuk, teraz jest ich więcej, ale o każdym wiem wszystko. Kiedy tylko kończę pracę przyjeżdżam do moich zwierzątek, one mnie witają, czekają na mnie i to jest wspaniałe. Moimi podopiecznymi zainteresowali się nauczyciele ze szkoły podstawowej w Karszewie, przyjechali tutaj ze swoimi uczniami. Zainteresowanie zwierzętami było bardzo duże, dzieci chętnie przystąpiły do konkursu na najładniejszy wizerunek wybranego zwierzęcia a ja zostałam uhonorowana jednym z nich. Na tym nie koniec współpracy, już niebawem przyjedzie do mojej zagrody kolejna grupa uczniów – opowiada miłośniczka zwierząt.

Pan Andrzej zakasał
A to ciekawostka! Kr