22/04/2024
HomeTematy dniaNietypowa interwencja prokuratury. Jest decyzja!

Nietypowa interwencja prokuratury. Jest decyzja!

prokurator pankiewicz

To była nietypowa interwencja Prokuratury Rejonowej w Łęczycy, która po informacjach od mieszkańców zainteresowała się tematem głośnych torów wąskotorówki przebiegających przez ul. Kaliską. Niedawno zapadła w tej sprawie decyzja, a PKP mają usunąć wszelkie usterki.

– Otrzymałem informację od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego – powiedział nam prok. Andrzej Pankiewicz, szef Prokuratury Rejonowej w Łęczycy. – W odpowiedzi na wniosek prokuratury o wszczęcie postępowania administracyjnego w kwestii stanu technicznego infrastruktury kolejowej w obrębie przejazdu kolejowo – drogowego kolejki wąskotorowej w ul. Kaliskiej w Łęczycy, w celu usunięcia stanu niezgodnego z prawem, nakazane zostało PKP usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości poprzez naprawę uszkodzonej nawierzchni, zastosowanie uszczelnienia bitumicznego pomiędzy szynami i nawierzchnią drogową oraz odtworzenie nawierzchni w granicach pasa drogowego. Wszystkie te prace mają zostać wykonane do 30 września tego roku.

To dobra informacja, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Z powodu obluzowanych torów i dziur w drodze hałas od przejeżdżających w tym miejscu samochodów jest uciążliwy.

Ostatnio informowaliśmy też o planach miasta związanych z wąskotorówką. Przypomnijmy, że pomiędzy torami (lub na torach) przebiegających w obrębie miasta, powstać ma ścieżka rowerowa.