22/04/2024
HomeTematy dniaNielegalny hazard w Łęczycy!

Nielegalny hazard w Łęczycy!

nielegalny hazard

21 nielegalnych automatów do gier zabezpieczonych przez łódzką Krajową Administrację Skarbową (KAS).

Łódzka KAS zlikwidowała w centrum Łęczycy 3 punkty w których organizowano nielegalne gry. Zabezpieczono tam 17 automatów do gier i zatrzymano 3 osoby, którym przedstawiono zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Niestety nie przerwało to dotychczasowego procederu. Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi w kolejnym tygodniu skontrolowali inny lokal w Łęczycy, gdzie również urządzano nielegalne gry. Na miejscu zabezpieczono następne 4 automaty i przesłuchano kolejną osobę podejrzaną o prowadzenie gier bez koncesji oraz poza kasynem.

W trakcie kontroli funkcjonariusze oprócz 21 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli dużo dowodów rzeczowych m.in. telefony, monitoringi, notesy i routery. W 4 przeszukanych lokalach znaleźli łącznie prawie 3 tys. zł.

Podejrzanym, którzy organizowali nielegalny hazard grozi kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Krajowa Administracja Skarbowa walczy z nielegalnym urządzaniem gier na automatach likwidując kolejne punkty na mapie naszego kraju. Nie jest to jednak jedyny sposób walki z szarą strefą w środowisku gier hazardowych. Nielegalne punkty gier tworzone są w wielu miejscach a wśród graczy są coraz młodsze osoby. KAS kontynuuje ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych w tym roku pod hasłem: Hazard! Nie daj się wciągnąć!”