21/06/2024
HomeAktualnościNiecodzienna kradzież w Łęczycy! W akcji… inwalida na wózku

Niecodzienna kradzież w Łęczycy! W akcji… inwalida na wózku

kradzież na wózku

Do niecodziennej kradzieży doszło w centrum miasta. Drogeria została obrabowana przez niepełnosprawnego mężczyznę na wózku, któremu pomagał kompan. W tym samym dniu inwalida wjechał też do jednego z dyskontów i próbował ukraść alkohol. On i jego pomocnik zostali przyłapani przez ochroniarza, który powiadomił policję.

Nawet prokurator Andrzej Pankiewicz nie przypomina sobie podobnej kradzieży z udziałem inwalidy.

– Rzeczywiście – potwierdza szef łęczyckiej prokuratury. – W drogerii niepełnosprawny, 32-letni mężczyzna wraz z drugim 40-latkiem, zrabowali towar za ponad 1200 zł. Były to środki do higieny jamy ustnej. Następnie opuścili sklep. Udali się do dyskontu. Tam próbowali ukraść alkohol za ponad 150 zł. Na gorącym uczynku przyłapał ich ochroniarz.

Jak się dowiadujemy, w drogerii doszło do emocjonujących scen i awantury.

– Ochroniarz został opluty przez inwalidę, który na dodatek uderzył go w klatkę piersiową – dodaje prokurator A. Pankiewicz. – Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ujęli mężczyzn. Obaj byli pijani. Mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Mężczyznom grozi do kilku lat za kratkami. Prokuratura ustala, czy zachowanie niepełnosprawnego mężczyzny nie kwalifikować z art. 281 kk (kradzież rozbójnicza). Wówczas 32-latkowi grozi do 10 lat odsiadki.

Górnik 1956 Łęczy
Spotkanie burmistrza