29/05/2024
HomeTematy dniaNie pozwolili wyjechać z parkingu pijanemu kierowcy z prawie 3 promilami!

Nie pozwolili wyjechać z parkingu pijanemu kierowcy z prawie 3 promilami!

pijany kierowca

Dzięki czujności i natychmiastowej interwencji świadków nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyźni widząc jak pijany wsiada za kierownice peugeota uniemożliwili nim dalszą jazdę kierowcy. W organizmie 46-latka było 2,88 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu poddębickiego usłyszał już zarzut przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

27 sierpnia 2022 roku około południa świadek zauważył mężczyznę, który zaraz po wypiciu piwa wsiadł do samochodu i ruszył nim z parkingu. Po tym jak wycofał z miejsca  postojowego nie ruszył już w dalszą drogę. Uniemożliwił mu to świadek, który stanął przed pojazdem, a kolejny otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Po tym  jak pojazd został unieruchomiony a pijany kierowca zaczął oddalać się z miejsca szli za nim. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego kierowcę a kiedy zbadali jego trzeźwość okazało się, że w organizmie 46-latka było 2,88 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu poddębickiego nie ma już prawa jazdy. Na początku lipca tego roku zostały mu zatrzymane również za jazdę w stanie nietrzeźwości. 28 lipca 2022 roku po tym jak wytrzeźwiał w policyjnym areszcie usłyszał zarzut dotyczący tego przestępstwa. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Doceniamy wzorową postawę i zaangażowanie społeczeństwa w walce z nietrzeźwymi kierowcami.

Oj nie lubią parkom
"Zielona akademia" w