22/02/2024
HomeTylko u nasNerwy przechodniów na kierowców! Parkują, jak chcą!

Nerwy przechodniów na kierowców! Parkują, jak chcą!

parkują jak chcą

Na Pocztowej w Łęczycy nie ma dnia, żeby na chodniku nie było zaparkowanych samochodów. Zwykle kierowcy swoimi autami zajmują większą część chodnika i piesi mają problem, żeby swobodnie przejść. Jeden z mieszkańców nie wytrzymał.

– Szedłem Kilińskiego i skręciłem na Pocztową. Niestety chodnik był całkowicie zablokowany. Stał na nim bus i dwie osobówki. Wszystkie trzy auta były zaparkowane przy samym ogrodzeniu, tak blisko, że nawet bardzo szczupła osoba nie dałaby rady się przecisnąć. Wściekłem się. Chodnik jest dla pieszych – mówi nasz Czytelnik. – Wyciągnąłem telefon, żeby zadzwonić po służby, ale zauważyłem, że w każdym samochodzie za wycieraczką były włożone wezwania od straży miejskiej, w tym czasie odjechał też zaparkowany niemal na samym zakręcie bus. Mam nadzieję, że kierowcy tych samochodów czegoś się nauczą, jak przyjdzie im zapłacić mandat.

Na wskazanym odcinku ulicy Pocztowej (przy Kilińskiego) parkować nie można – jest zakaz. Poza tym, samochody były nieprawidłowo zaparkowane z uwagi na to, że kierowcy nie zostawili miejsca dla swobodnego przejścia pieszym.