12/07/2024
HomeAktualnościNarkotyki w szafkach kuchennych. W Łęczycy policja zatrzymała 27-latka

Narkotyki w szafkach kuchennych. W Łęczycy policja zatrzymała 27-latka

kajdanki

Policjanci wydziału kryminalnego w jednym z mieszkań na terenie Łęczycy zabezpieczyli ponad 105 gramów mefedronu. 27-letni właściciel, narkotyki ukrywał w szafkach kuchennych. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilość substancji odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni z łęczyckiej komendy pojawili się w jednym z mieszkań na terenie Łęczycy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właściciel lokalu może posiadać narkotyki. Kiedy policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez 27–latka zabezpieczyli tam ponad 105 gramów mefedronu. Porcja tych nielegalnych substancji ukryta była w szafkach kuchennych. Mężczyzna podejrzany o ich posiadanie został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
– Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby wiedziały, że są to substancje, których zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wiemy, jak organizm – zwłaszcza młodych ludzi, zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takich substancji chemicznych. Jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc medyczną oraz policję – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

W centrum Łęczycy
Już można! Na kaja