29/05/2024
HomeWażneNagła decyzja prezesa…

Nagła decyzja prezesa…

prezes pacholski

Gdy pod koniec ubiegłego tygodnia zadzwoniliśmy do Jarosława Pacholskiego, prezesa spółdzielni mieszkaniowej „Łęczycanka, aby zapytać kogo poprze w samorządowej dogrywce, usłyszeliśmy: „jeszcze się nie zdecydowałem, będę przez najbliższe dni przypatrywał się kandydatom”… w niedzielę prezes ogłosił, że popiera burmistrza Pawła Kuleszę.

Andrzej Malinowski, ubiegający się o fotel burmistrza Łęczycy, tak pisał do szefa „Łęczycanki” na swoim facebookowym profilu:

„Trzecie miejsce naprawdę może napawać dumą i dawać nadzieję, że Pańska wizja Łęczycy dla sporej liczby mieszkańców jest atrakcyjna. Jako autor Projektu Łęczyca bardzo cieszę się z wyniku jaki osiągnął Pański Komitet, szczególnie że w wielu miejscach Pana program był spójny z moim pomysłem na miasto. Prawdopodobnie wynika to z wielogodzinnych rozmów, które wspólnie prowadziliśmy na długo przed poznaniem terminu wyborów. Pamięta Pan jak planowaliśmy RAZEM zmieniać Łęczycę, na czele ze zmianą włodarza, który w naszym wspólnym wówczas odczuciu, nie pozwalał na rozwój godny potencjału jaki ma w sobie miasto? Na pewno pamięta Pan również, że nasze decyzje o odrębnym starcie w wyborach na Burmistrza Łęczycy podsumowaliśmy deklaracją, że niezależnie od tego który z nas wygra lub dostanie się do drugiej tury, nadal będziemy współpracować. Jak to Pan wówczas powiedział „cel mamy ten sam: zmienić Burmistrza i obudzić miasto”.

Dlatego właśnie zapraszam Pana i cały Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Pacholskiego do wspólnego Projektu Łęczyca. Razem możemy zmienić nasze miasto w miejsce przyjazne, atrakcyjne, innowacyjne, wygodne i bezpieczne.

Podobnie jak podczas naszego ostatniego spotkania (w grudniu 2023) dziś znów zapraszam Pana do wspólnej budowy lepszej Łęczycy.

Zaproszenie to kieruję również do moich pozostałych kontrkandydatów, którzy przez sam start w wyborach na Burmistrza Miasta Łęczyca okazali swoje niezadowolenie z obecnego sposobu zarządzania miastem i obranym kierunkiem rozwoju (a właściwie jego brakiem).

Do wspólnych rozmów o Łęczycy zapraszam Jarosława Pacholskiego, Dariusza Kowalczyka, Przemysława Pietrasza i wszystkich Państwa, którzy oczekują zmian w naszym mieście”.

Jak łatwo się domyślić, z decyzji J. Pacholskiego ucieszył się burmistrz Kulesza. Zapowiedział jeszcze większą współpracę z lokalnym środowiskiem spółdzielczym w mieście.

Niewybuch w łęczyc
Młodzi złodzieje u