12/04/2024
HomeTematy dniaNad zalewami powstanie molo

Nad zalewami powstanie molo

zalew łęczyca

Zagospodarowanie południowej części łęczyckich zalewów nie jest końcem działań w tym terenie. Jeszcze w tym roku, do końca sierpnia, przy plaży powstanie tzw. „molo pływające”. Molo o wymiarach 15 m na 10 m w kształcie litery „T” będzie kolejnym elementem uatrakcyjniającym ten obszar. Wykonawcą prac jest firma DEKAR, a koszt inwestycji to 111 807 zł.

W ciągu ostatnich dwóch lat nieustannie pracowano nad upiększeniem łęczyckich zalewów. W 2020 roku zakończono I etap zagospodarowania Zalewów Miejskich, w ramach których wykonano: ciąg pieszy z kostki betonowej wraz z ścieżką edukacyjną dla dzieci z tablicami edukacyjnymi, altanę taneczno-koncertową, stanowiska piknikowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz oświetlenie hybrydowe.

W 2021 roku zakończono II etap prac prowadzonych w ramach zagospodarowania Zalewów Miejskich od strony południowo-zachodniej. W jego ramach, oprócz wykonania chodnika, utwardzenia terenu, czy montażu ławek, wydzielono cztery obszary rekreacyjne: piknikowy, strefę do ćwiczeń gimnastycznych, plażę rekreacyjna oraz plac zabaw dla dzieci.

9 milionów na zamek
Skateplaza już praw