16/06/2024
HomeTylko u nasNa Górniczej duże rozczarowanie

Na Górniczej duże rozczarowanie

górnicza łęczyca

Mieszkańcy ulicy Górniczej jeszcze zanim oddano do użytku ulicę Kolejową przeczuwali, że pojawią się dla nich spore uciążliwości. Niestety, obawy szybko się potwierdziły a mieszkańcy załamują ręce. – Nie dość, że teraz jest bardzo duży ruch, kierowcy pędzą po równej drodze, to jeszcze hałas samochodów jadących po kostce brukowej jest nie do wytrzymania – usłyszeliśmy.

– Proszę sobie wyobrazić co czują ludzie mający dom przy samym ogrodzeniu i okna sypialni wychodzące na ulicę. Pobudka świtem jest codziennie. Kostka brukowa jest bardzo głośna – usłyszeliśmy.

Mieszkańcy wysłali do magistratu pismo z prośbą o montaż progów zwalniających na ulicy Górniczej. Pod petycją podpisali się wszyscy mieszkańcy, 20 osób, którzy są przekonani, że progi zwalniające w dużej mierze zminimalizowałyby problemy na ulicy.

– Odpowiedź z urzędu wprawiła nas w osłupienie. Magistrat nie zamontuje nam progów, bo twierdzi, że zwiększają hałas i emisję spalin. Poinformowano nas natomiast, że podjęte zostały działania, które uspokoją ruch aut ciężarowych. Nam nie o ciężarówki chodzi, ale o pędzące osobówki, które po takiej nawierzchni nie dają nam normalnie mieszkać. Jeśli miasto planowało robić małą obwodnicę, to kto zdecydował, żeby asfaltową Kolejową łączyć z brukowaną Górniczą? Gdyby był asfalt, nie byłoby chociaż hałasu – dodają na Górniczej.

W imieniu mieszkańców ponownie zapytaliśmy o możliwość montażu progów zwalniających lub większe ograniczenie prędkości na Górniczej.
„Mieszkańcy ulicy Górniczej zostali poinformowani w piśmie, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy Kolejowej został wprowadzony zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 8 t. Podjęliśmy także działania w celu zmiany organizacji ruchu, która zakłada ustawienie podobnego znaku zakazu od strony Drogi Krajowej 91 z zastrzeżeniem, że obowiązywał będzie w odległości 700 m od skrzyżowania. Ma to służyć temu, aby przedsiębiorcy funkcjonujący na ulicy Górniczej mieli możliwość korzystania z drogi dojazdowej.

Sam remont ulicy Górniczej oraz wybudowanie ulicy Kolejowej mają na celu umożliwienie kierowcom samochodów osobowych objazdu miasta. Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu jest to teren zabudowany, więc ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Zapewniam, że nie bagatelizujemy problemu, a podjęte działania dotyczące wprowadzenia zakazu wjazdów pojazdów ciężarowych temu służą. Na bieżąco monitorujemy sytuację w związku z czym wprowadzanie kolejnych rozwiązań wymaga analiz. Problem przekraczania prędkości zgłosimy również policji i poprosimy o zintensyfikowanie patroli w tym terenie” – czytamy w komentarzu burmistrza Pawła Kuleszy.

Tirem skasował słu
Uczennicami łęczyc