22/04/2024
HomeTematy dniaMobilne miasteczko rowerowe dla szkoły

Mobilne miasteczko rowerowe dla szkoły

mobilne miasteczko

Trwa realizacja projektu, na który władze Łęczycy pozyskały ponad 43 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup mobilnego miasteczka rowerowego dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, z którego będą mogły korzystać również pozostałe miejskie placówki szkolne.

Mobilny kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego
i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki bezpiecznej jazdy na rowerze wyposażony będzie w znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz kolejową, posiadającą innowacyjne własne akumulatorowe zasilanie (nie wymaga dostępu do gniazdek elektrycznych), specjalne antypoślizgowe maty gumowe, które można w dowolnym miejscu rozkładać tworząc ścieżki rowerowe, skrzyżowania, ronda o różnych powierzchniach i szerokościach.

Kolejne środki zewnętrzne dla miasta to efekt doskonałej współpracy mieszkańców, ich pomysłowości, ale też dbałości o rozwój dzieci i młodzieży, dostrzeganie i realizowanie ich potrzeb. Cieszę się, że bardzo ciekawa inicjatywa zostanie zrealizowana. Jest to budujące tym bardziej, kiedy dotyczy placówek oświatowych, zmagających się z niełatwymi zadaniami i rosnącymi wobec uczniów, kadry nauczycielskiej oczekiwaniami. W Łęczycy z ogromny powodzeniem udaje się wdrożyć wiele inicjatyw – mówi burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza.

Wartość projektu: 51.005,00 zł

Dofinansowanie: 43.354,00 zł

Wkład własny Miasta Łęczyca: 7.651,00 zł

Górnik Łęczyca zd
Historia w plenerze.