22/02/2024
HomeTematy dniaMieszkańcy cieszą się z wyremontowanej ulicy

Mieszkańcy cieszą się z wyremontowanej ulicy

zwz łęczyca

Wykonawca zakończył układanie kostki brukowej na ulicy ZWZ. Droga jest już udostępniona dla ruchu, pozostały jednak jeszcze prace porządkowe.

Prace związane z remontem ulicy Związku Walki Zbrojnej rozpoczęły się w pierwszym tygodniu czerwca. W ramach zadania wymieniona została nawierzchnia jezdni, ułożone nowe chodniki, wykonane zjazdy do posesji i zatoki postojowe. Pracy było sporo, ale ulica była w złym stanie, dlatego z remontu cieszą się okoliczni mieszkańcy.

– Wreszcie nie będzie takich nierówności. Może nowy dywanik asfaltowy byłby lepszy, no ale teraz zazwyczaj robi się kostkę. Jest w porządku, są zatoki postojowe a to ważne, bo samochodów jest na osiedlu sporo – mówi mieszkaniec Łęczycy.

W trakcie robót mieszkańcy mieli wątpliwości związane z zakończeniem remontu – przypomnijmy, że w połowie sierpnia firma zostawiła nieskończoną ulicę ZWZ przenosząc się na ulicę Dominikańską – w ramach jednej inwestycji, jedna firma realizuje dwa remonty. Jednak po przeniesieniu części pracowników udało się sprawnie położyć kostkę na ulicy ZWZ.

Nietypowe dochodzeni
Łęczyckie "Barwy j