16/06/2024
HomeTematy dniaMieszkańcy alarmują w sprawie nielegalnych wyścigów na Kolejowej

Mieszkańcy alarmują w sprawie nielegalnych wyścigów na Kolejowej

wyścigi na kolejowej

– Na Kolejowej niektórzy kierowcy robią sobie wyścigi samochodowe – usłyszeliśmy na osiedlu przy ul. Belwederskiej w Łęczycy.

Mieszkańcy bloku położonego najbliżej stacji PKP zwracają uwagę na uciążliwości związane z szybką jazdą na wybudowanej kilka miesięcy temu ulicy. Dość długi odcinek równego asfaltu może kusić amatorów szybkiej jazdy.

– Niewiele jest mnie w stanie zdziwić, młodość ma swoje prawa i trzeba to zrozumieć, ale sukcesywnie powtarzające się wyścigi, szczególnie w soboty i niedziele, we wczesnych godzinach porannych muszą w końcu wzbudzić pewne emocje. Ryk silników i odgłosy gwałtownego hamowania nie należą do najsympatyczniejszych dźwięków – mówi mieszkaniec osiedla, którego słowa potwierdzają inni łęczycanie z którymi rozmawialiśmy o sprawie.

– Rozmawialiśmy z radnym miejskim, Karolem Zielińskim, aby zgłosił sprawę do stosownych organów – dodają.

Radny Karol Zieliński poruszył problem podczas ostatniej sesji rady miejskiej a mieszkańcy, jak podaje policja, zaznaczają Kolejową na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

„W sprawie wyścigów na ulicy Kolejowej nie mieliśmy, jak dotychczas zgłoszeń. Natomiast na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiają się informacje o przekraczaniu prędkości na ulicy Belwederskiej i Górniczej, które łączy ulica Kolejowa. Jest to strona, gdzie sami mieszkańcy, społeczeństwo może reagować na stwierdzone zagrożenia, nieprawidłowości. Wszystkie zawarte informacje są przez policję weryfikowane. Należy pamiętać, że to narzędzie nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji” – przekazuje st. asp. Mariusz Kowalski z KPP w Łęczycy.

Lekarza, który kaza
Są wyniki sekcji zw