29/05/2024
HomeTematy dniaMiało być więcej miejsc parkingowych płatnych na Kilińskiego… nie będzie żadnego

Miało być więcej miejsc parkingowych płatnych na Kilińskiego… nie będzie żadnego

parking kilińskiego

Większość zmotoryzowanych mieszkańców pewnie cieszy się, że na ulicy Kilińskiego strefa płatnego parkowania zostanie zlikwidowana. Choć plany urzędu miasta były zupełnie inne, ostatecznie zdecydowano, że parkomat zostanie przeniesiony gdzie indziej.

Miasto planowało rozszerzyć strefę płatnego parkowania o kilka dodatkowych miejsc przy przychodni zdrowia na ulicy Kilińskiego. Ostatecznie, nie zgodziło się na to starostwo. Zapadła więc decyzja, że strefa płatna między ulicą Poznańską a Przedrynkiem zostanie zlikwidowana i od 1 października wróci bezpłatne parkowanie w tym miejscu.

„Starostwo Powiatowe w Łęczycy nie wydało pozytywnej opinii dotyczącej tej zmiany organizacji ruchu (wydzielenie płatnych miejsc parkingowych przy przychodni, przyp. red.). Parkomat znajdujący się do tej pory na ulicy Kilińskiego zostanie przeniesiony na Strefę Płatnego Parkowania zlokalizowaną na ulicy Kościelnej przy kościele pw. św. Andrzeja w Łęczycy” – informuje urząd miejski w Łęczycy.

Choć większość kierowców woli parkować za darmo, są jednak głosy niezadowolenia. Strefa płatnego parkowania wymusza większą rotację samochodów i zwiększa szansę znalezienia wolnego miejsca do pozostawienia auta.

Afera na Wiejskiej!
Mieszkańcy są zbul