21/02/2024
HomeGaleriaMali łęczycanie wzięli władzę w swoje ręce

Mali łęczycanie wzięli władzę w swoje ręce

ferie w łęczycy

Tematyka Zamkowych Ferii zawsze związana jest z historią Łęczycy i zamku, przybliża wiedzę o regionalnych tradycjach, dotyczy zbiorów muzealnych i najciekawszych eksponatów.

Tegoroczne ferie rozpoczęło więc symboliczne spotkanie z działem numizmatycznym.

W związku z tym dzieci szukały monet z diabelskiego skarbu, które Boruta pogubił w zamkowych komnatach. Biły własne monety w umownej pracowni mincerza, a także projektowały oryginalne medale. W celu ich przechowania wykonały niepowtarzalnej urody skarbonki, szkatułki i kasetki.

W muzeum na zamku w Łęczycy podczas pierwszego tygodnia ferii, Kazimierz Wielki został zdetronizowany, bowiem dzieci wzięły władzę w swoje ręce. Tym samym zamek stał się zamkiem dziecięcym, by nie powiedzieć feryjnym. Dzieci wykonały insygnia królewskie, a wyjątkowo bogate zdobnictwo i dekoracje sprawiły, że ich korony, berła i jabłka wyglądały imponująco. Zajęcia w muzeum to wspaniała forma spędzenia wolnego czasu z daleka od komputerów i smatrfonów. Tematyka muzealnych spotkań pochłania małych łęczycan i sprawia, że wykonują zadania z ogromnym zaangażowaniem i zapałem.

Dyrektorka odchodzi.
Jaka jest oferta str